5 gyakori mosógép hiba és azok megoldásai:
Az alábbiakban bemutatom az öt leggyakoribb mosógép hibát, valamint egyszerű megoldásokat adok rájuk.
-
Mosógép nem indul el:
- Ellenőrizd, hogy a mosógép be van-e dugva a konnektorba, és hogy van-e áram a konnektorban.Erre a célra célszerű egy hajszárítót használni, az kéznél van és elegendő a teljesítménye a hiba kiszűréséhez
- Ellenőrizd, hogy megfelelően zárt-e a mosógép ajtaja, mert ha nem, akkor nem indulhat el a program.Ez főként ablakos mosógépeknél fordul elő, de felültöltös gépekre is igaz.
- Győződj meg arról, hogy a programválasztó kapcsoló a megfelelő beállításon van-e.
-
Nem tölt be vizet a mosógép:
- Ellenőrizd, hogy a vízcsap vagy vízcsapok nyitva vannak-e.
- Ellenőrizd, hogy a vízellátó tömlők nem hajolnak-e el vagy nem vannak-e összenyomva vagy megtörve.
- Ellenőrizd, hogy a kifolyó tömlő a helyén van-e
- Ellenőrizd hogy a gép vízellátásában nincs dugulás. Ez a hiba jellemzően akkor fordul elő ha vízhálózatban csőtörés van , és utána helyreáll a vízszolgált. Ekkor a csőrendszerből sok apró homokszerü szennyeződést hoz a víz a mosógép felé. A mosógépnek a vízbeengedő szelepét (mágnesszelep) finomszűrővel védik. Ez a szürő tud úgy eldugulni, hogy víz vagy egyáltalán nem , vagy csak nagyon kevés víz megy a gépbe. Ez a lassan becsorgó víz nem mossa ki a mosószertartályból a mosószereket, és az öblítőszert sem mossa ki a megfelelő időben. Megoldás:Zárjuk el a csapot amelyre a mosógép csatlakozik. Szereljük le a bevezető tömlöt, és győzödjün meg róla hogy nem volt megtörve.A mennyiben ez a hiba nem ált fönt, tisztítsuk ki a mosógépben a bevezetőszürőt. Ez a szűrő a mágneszelepben van ott ahonnan a bevezetőcsövet letekertük a mosógépről. Ezt a szűrőt egy fogóval kifelé húzva vegyük ki és folyóvíz alatt körömkefével, vagy egy régi fogkefével tisztítsuk meg. Az alapos tisztítás után helyezzük vissza a mágnesszelep belsejébe és óvatos nyomással nyomjuk be a helyére. Sokszor a tömlő csap felőli végén is találunk egy szűrőt. Ezt a szűrőt is tisztítsuk meg kefével folyóvíz alatt. Összeszerelés elött célszerű a csapból kiengedni egy néhány liter vizet. Miután a szűrőket kitisztítottuk és a csőrendszert is kiengedtük szereljük vissza a vízbevezetőcsövet, majd nyisuk meg a csapot, és bizonyosodjunkmeg hogy a csőcsatlakozások nem csöpögnek, és próbáljuk ki a mosógépünket.
-
Mosógép nem centrifugál:
- Ellenőrizd, hogy a ruhák megfelelően vannak-e elosztva a dobban, és nincsenek-e túlságosan összegyűrve. Ez főként egy darab ruha mosásakor fordulhat elő.Például : pokróc, vagy egy nagy ágynemű.
- Ellenőrizd, hogy nincs-e túl sok ruha a mosógépben, mert ez gátolhatja a centrifugálást. Sajnos ebben az esetben a mosási hatékonyság is csőkken.
- Ellenőrizd, hogy a mosógép kiegyensúlyozott helyen van-e, mert egyenetlen terhelés esetén nem indul el a centrifuga.
- Ellenőrizd hogy a kinyomó szivattyúba nem került-e idegen tárgy:fogpiszkáló, hajcsat, szög, pénzérme. ez egyszerűen egy szűrőtisztítással javítható:
-
Mosógép zajos:
- Ellenőrizd, hogy nincs-e túl sok ruha a mosógépben, mert ez túlterhelheti a gépet és zajt okozhat.
- Ellenőrizd, hogy nincs-e idegen tárgy a mosógép dobjában, mert ez is okozhat zajt.
- Ellenőrizd, hogy a mosógép megfelelően van-e kiegyensúlyozva, mert egyenetlen súlyeloszlás is okozhat zajt.
-
Rossz szag a mosógépből:
- Ellenőrizd, hogy rendszeresen tisztítod-e a mosógépet. Futtass egy üres programot magas hőfokon .(A mai mosószerek nem igényelnek magas hőfokot, ezért ritkán mosunk magas hőfokon.) Ha ez sem segít használjunk speciális BOSCH mosógépekhez kifejlesztett tisztítószert: BOSCH mosógép tisztítószer
- Ellenőrizd, hogy a mosógép tömítései nem penészesek-e. Tisztítsd meg őket ecettel vagy speciális penészölő szerrel.
- Ellenőrizd, hogy a mosógép adagoló rekesze tiszta-e. Időnként távolítsd el és mossd meg alaposan.
Remélem, ezek a tippek segítenek megoldani a leggyakoribb mosógép hibákat!